Poradna

#

Otázka: repro magnat Magnat Monitor Supreme 102

chci se zeptat mam zesilovač tesla AZS 223 a chtěl bych tomu připojit Magnat Monitor Supreme 102 (z finačnich duvodů invalidni duchod nemužu moc utracet

Odpověď: repro magnat Magnat Monitor Supreme 102

Zdravím Vás. hrát to určitě bude, ale Tesla má ještě starší typ repro terminálu, takže to bude potřeba přepájet, nebo udělat redukce.

Otázka: yamaha 301WA

Dobrý den ,potřebuji vědět zda tuto sestavu mohu propojit sTV pomocí HDMI ARC pro lepší zvuk .

Odpověď: yamaha 301WA

Zdravím Vás. Ani jeden z přístrojů z této sestavy nemá žádný HDMI obousměrný, ani jiný HDMI vstup. Zvuk z TV propojíte pomocí digitálního optického kabelu, za předpokladu, že Vaše TV má tento digitální optický výstup. případně digitálním koaxiálním kabelem, za předpokladu, že má Vaše TV digitální koaxiální výstup. Konopčík

Otázka: Wharfedale 10.7

JE PRAVDA ,ŽE SE TYTO REPROBEDNY VYRÁBĚJÍ V Cine?Je rozdil v kvalite proti dřívějším reprobednam?A doporučili by jste je ke koupi?Podle parametru jsou ok

Odpověď: Wharfedale 10.7

Pane, dnes se bohužel v Asii vyrábí úplně vše. Pokud byste toužil po bednách evropské či americké produkce, musel byste sáhnout o něco málo hlouběji do portmonky. Co se kvality týče, nemám s nimi vůbec problém, mám je na studiu i další čínské Wharfedale a nepozoruji na nich nic nepěkného, či zvukově špatného.

Otázka: Vhodné repro k počítači

U staršího počítače plánuji si pořídit kvalitní repruduktory a už rovnou počítám s tím, že bude nutné jejich upevnění na stabilní nábytek nebo stěnu, k tomu jsem si vytipovala držák na stěnu Quadral Mount 210. S jakými reproduktory do tři a půl tisíce se dá používat. Rozsah zvukové karty je 2. 1.

Odpověď: Vhodné repro k počítači

Dobrý den. V popisu vámi dotazovaného produktu je napsáno, že tento držák je vyloženě pro reproduktory ze setu domácího kina Aluma 2200. Pro žádné jiné reproduktory se nehodí. Potřebuji další doplňující informace, které zasílám na Váš email.

Otázka: Starší Tesla

Ráda bych měla dotaz. Z domova jsem si dovezla starší gramofon z totalitního období zn. Tesla, na který se minimálně deset let vůbec nesáhlo, naposledy jsem ho slyšela hrát někdy během roku 2000, pak se na něj už jen prášilo. Zatím jsem to vzala jak nejlíp šlo a podívala se, co je třeba vyřešit, určitě si vyžádá menší opravy a známého (je slaboproudař) chci požádat i o úpravu stávajících reproduktorů. Gramofon vypadá na první pohled použitelně, zajímalo by mě, jaké minimum k jeho zprovoznění potřebuji.

Odpověď: Starší Tesla

Zdravím Vás. Gramofon musím vidět, dovezte ho v týdnu od 11.6. Volejte prosím předem. Konopčík

Otázka: Řemínek ProJect RPM 1

Dobrý den, chtěl bych se zeptat: Řemínek máte jen černý, nebo i bílý? Děkuji

Odpověď: Řemínek ProJect RPM 1

Momentálně jsou vyrobeny řemínky v černé barvě.

Otázka: Rada

Dobrý den. Chci vás poprosit o radu při výběru vhodné přenosky pro gramofon Pro-Ject Debut Carbon Esprit s původně prodávanou přenoskou Ortofon 2M red, která mne však zvukově příliš neoslovila. Zvažuji především zn. Grado (už kvůli superlativním posudkům a testům), nejdříve Prestige Green, ale nevím zda nezvolit ještě vyšší model, či jiného výrobce? Další část řetězce je předzesilovač Musical Fidelity V90-LPS a zesilovač Musical Fidelity M3i. Děkuji předem za radu. Novák.

Odpověď: Rada

Zdravím Vás. Věc přenosky je velmi subjektivní záležitost a mohu Vám doporučit pouze ty, které mám sám osobně odzkoušeny. Více info Vám dávám do emailu, sem se nám to nevleze.

Otázka: Onkyo gramofon

Zdravím co říkáte pane na japonský gramofon,Kvalitu přenosu, cenu vložky apod...Měl jste jej možnost vyzkoušet..zdraví starý hudebník z kdys zakazázanéhé kapely Vratiprst...M.Jičínský ....na kávu se jistě sejdem, vzpomínáte?

Odpověď: Onkyo gramofon

Gramofon Onkyo CP-1050 je vynikající gramofon a zcela jistě si zaslouží Vaší pozornost. Ovšem v této cenové relaci jsem schopen nabídnout Vám něco více. Další info přímo ve vašem emailu.

Otázka: gramofon + reproduktory

Dobrý ďeň, rozmýšľam nad kúpou gramofónu Lenco L-90 a potreboval by som pomôcť s výberom kvalitných reproduktorov na prehrávanie prevažne Rockovej hudby v rozumnej cene. nemám v pláne kúpiť tú najlacnejšiu možnoť a potom si búchať hlavu no na špičkové vybavenie zase niesu prostriedky :) prípadne ešte aké ďalšie komponenty k tomu bude nutné dokúpiť? ďakujem.

Odpověď: gramofon + reproduktory

Zdravím Vás. Do emailu jsem Vám zaslal doplňující otázky, na které potřebuji znát odpověď. Konopčík

Otázka: Reproduktory Vharfedale diamond 11.1

Dobrý den, hodí se reproduktory Vharfedale diamond 11.1 k přehravači Pionner XC-HM86D a jejich vzájemné propojení repro kabely s banánky AQ 646 SG. Děkuji za odpověď.

Odpověď: Reproduktory Vharfedale diamond 11.1

Zdravím Vás. Ano, toto nebude problém a bude to dobře fungovat. Konopčík

Otázka: přenoska

Dobrý den, mám gramofon tesla idyla. Mám tam rozbitou přenosku a chci se zeptat jestli je nějaká levná varianta/alternativa této přenosky? přenoska VK 4204 Děkuji za odpověď.

Otázka: přenoska

Dobrý den, mám gramofon tesla idyla. Mám tam rozbitou přenosku a chci se zeptat jestli je nějaká levná varianta/alternativa této přenosky? přenoska VK 4204 Děkuji za odpověď.

Odpověď: přenoska

Zdravím Vás. Váš gramofon má tzv. půlpalcové uchycení přenosky. Pro osazení je tedy vhodná jakákoli přenoska z naší nabídky s půlpalcovým uchycením, například Audio-Technica AT91BL, Ortofon OM 3E, Audio-Technica AT 95EBL atd. S pozdravem Konopčík

Otázka: Gramofon

Dobrý den. Potřebuji prosím doporučit nějaký ne moc drahý gramofon pro mého tchána, byl by to dárek k významnému jubileu. Děkuji Smetanová

Odpověď: Gramofon

Zdravím Vás. Rád Vám pomohu s výběrem vhodného zařízení, jen bych potřeboval nějaké doplňující informace. Potřebujete gramofon tzv. plug a play? Tedy zapoj a hraj, kde je gramofon vybaven vším (Phono předzesilovačem, zesilovačem a reproduktory), nebo má Váš tatínek doma nějaký zesilovací prvek (AV reciver či integrovaný zesilovač) a reproduktory? Díky za doplnění informací. Případně pište přímo na info@gramofony-desky.cz , nebo tel: 777 888 042 S pozdravem Konopčík

Otázka: Advance Acoustic X-i125

Dobrý den. Zajímá mně, jak je řešena konstrukce tohoto zesilovače, jestli se dá zeslabovat a zesilovat intenzita podsvícení displeje, jestli je plně ovladatelný dálkovým ovladačem a do kolika wattů skutečně hraje v A třídě. Děkuji za odpovědi.

Odpověď: Advance Acoustic X-i125

Zdravím Vás. Zesilovač je řešen jako klasická dual mono konstrukce, tedy oba dva kanály jsou od sebe navzájem zcela separovány a každý má zvlášť své zdrojové trafo a další elektro cesty včetně chlazení. Tento zesilovač umí hrát v "A" třídě do 25W. Displej se seřiditelný ve třech úrovních a čtvrtá je úplné vypnutí podsvícení. Na dálkovém ovladačí najdete úplně vše, tedy je tzv. dálkové plně obslužný. S pozdravem Konopčík

Vážení zákazníci. Do naší poradny prosím vkládejte pouze takové dotazy, které se týkají našich nabízených produktů. Nejsme žádní montéři autorádií ani jaderní fyzici, kteří rozumí problematice jakéhokoli dotazu. Děkujeme za pochopení.
V naší poradně Vám rádi zodpovíme dotazy důležité pro výběr správného zařízení pro Vaše domácí Stereo či Domácí kino. Také Vám pomůžeme vyhodnotit Vaše poslechové potřeby, navrhnout vhodné řešení pro konkrétní akustické prostory, ať už se jedná o obývací pokoj, kuchyni, garáž či koncertní sál.
Jsme tady od toho, abychom Vám poradili dobře, kvalitně a s jistou dávkou erudovanosti, protože každý nemůže znát vše. My třeba neumíme operovat mozek nebo ušít zástěru. Našim jediným cílem je spokojený Hi-Fista, který se na nás s důvěrou obrátí při další potřebě řešení audio-video řešení.

Položit otázku

Nejnovější aktuality